Kısa Soru Kısa Cevap

Yağmurlu havada çekim yapıyor musunuz?
  • Hayır teknik olarak ekipmanlarımız bunu desteklemiyor.
En fazla ne kadar yüksekten çekim yapabiliyorsunuz?
  • Şu anda mevcut teknoloji ile 500 metre kadar yüksekten kayıt alabiliyoruz. Türkiye’de yasal olarak maksimum irtifa 120 metredir.
Cihazlarınız ne kadar uzağa gidiyor?
  • Standart olarak 2km ama özel talep doğrultusunda güçlendiriciler ile 12 km’ye kadar çıkabiliyoruz. Yeni teknolojiyle üretilen 2020 itibari ile donlarımız arasında standart 7 km menzili olanlarda bulunmaktadır.
Rüzgardan etkileniyor mu?
  • 20 km/sa hızda rüzgardan fazlası çekim sahasına göre risk oluşturabiliyor. Bu hız ve sonrasında değerlendirme yaparak çekimi gerçekleştiriyoruz.
Montaj, post-prodüksiyon yapıyor musunuz?
  • Evet, talep edilirse orijinal kayıtlar ile birlikte size standart montaj çalışması yapılmış, temiz ve akıcı bir video teslim ediyoruz. Diğer durumlarda ham çekimleri teslim ediyoruz.
Sadece Malatya’da mı çalışmalar yapıyorsunuz?
  • Programımızın durumuna ve yasal düzenlemelere göre tüm Türkiye’de havadan çekim hizmeti veriyoruz.
Kar yağarken drone çekimi mümkün mü?
  • Evet, çok yoğun kar yağışı olmadığı takdirde havadan video, havadan fotoğraf çekimi gerçekleştirebiliyoruz.
Küçük drone kalitesiz görüntü anlamına mı geliyor?
  • Drone’un “frame” olarak adlandırdığımız genel yapısı boyut olarak küçük olabilir ama günümüz teknolojisinde artık daha küçük sensörler bile 8 bit akıcı kaliteli görüntü verebiliyor. DJI Mavic 2 pro gibi bir drone, görüntü kalitesi anlamında oldukça tatmin edicidir.
Havadan çekim için yasal izin almak şartmı?
  • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) tarafından yayınlanan talimatnameye göre; insansız hava araçlarıyla çekim yapma konusunda bazı kısıtlamalar getirildi. Şehir merkezinden, insan ve yapılardan uzak bölgelerde çekim izni alınmazken, kalabalık bölge ve merkezi yerlerde SHGM’den izin alınması zorunlu hale gelmiştir. Ekibimiz çekim yapılacak bölgeyi inceledikten sonra gerekli ise izin başvurusunu yapacaktır. Bu sebeple çekim yapılacak günden en az 10 gün önce tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir.

Yeterli olmadıysa bize ulaşın

Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Fill out this field
29 - 10 = ?
Enter the equation result to proceed

Bu Bilgiyi Paylaş

0
Sayfa Ziyaret Sayacı

Diğer Bilgi Sayfaları

Menü